Nincs két egyforma terhesség. Ez a mondat csengett a fülemben, amikor megláttam életem második pozitív tesztjét a kezemben. Persze akkor még nem tudtam miben lesz más a két várandósságom. Elmesélem mit éltem át nulla kilométeres kismamaként és két évvel később egy totyogós mellett.
Rengeteg különbség lehet ugyanannak a nőnek a terhességei közt. Van, aki az egyiknél folyton émelyeg és hány, a másiknál semmi ilyet nem tapasztal. Van, aki először sokat hízik, másodjára keveset.
Nekem majdnem egyforma volt a kétszer 9 hónap várakozásom. A terhes tüneteim ugyanolyan minimálisak voltak, ha egyáltalán voltak. Ennek ellenére teljesen másképp éltem meg és több dolgot másképp is csináltam először, mint másodjára.
4 különbség az első és második terhesség között
I. Felkészülés – 2017-ben született a kislányom. Emlékszem mennyire a helyemen éreztem magam, mennyire tudatosan készültünk az érkezésére. Úgy elmélyedtem a kisbabás témák tanulmányozásában, mint magyar ember rendkívüli Kormányinfó után a villanyszámlájában.
Órákig tudtam arról olvasni, hogy milyen vizsgálatok ajánlatosak, hogy milyen egy újszülött ruhatára vagy milyen tornával tudom magam a legjobban felkészíteni a szülésre. Természetesen többedik gyereknél ez a tudás nem vész el, így nincs szükséged tanfolyamokra jelentkezésre vagy bevásárló- és kórházi csomag listák böngészésére. Nálam is rutinból ment sok minden, hiszen alig több, mint 2 év van a gyerekek közt.
II. Kapcsolódás – Szinte folyamatosan kapcsolatban voltam a pocakomban lakó kislányommal, állandóan rá gondoltam. Volt, hogy számoltam is a rugdosásai számát (Védőnői javaslatra.).
A kisfiamnál annyira lekötött a totyogós nővére utáni rohangálás, hogy sokszor csak nap végén jutott eszembe, hogy jesszus, megint terhes vagyok! Amikor már ő is rugdosott, akkor picit könnyebb volt észrevenni a jelenlétét, de így is gyakran lelkiismeret furdalásom volt.
III. Aggódás – Az első terhességemnél alaposan rám ijesztettek többször is. Először a szívhang nem volt még meg, aztán a Nifty-teszt lett álpozitív egy szörnyű betegségre, majd jött a magzatvízvétel és vesetágulat-para, a végén pedig a CTG-vel szívattak. (Ezek mind külön megérdemelnének egy bejegyzést.) Másodjára már az orvosi beszólások és huhogások lleperegtek rólam. Egyszerűen éreztem, hogy minden rendben lesz.
IV. Énidő – A kislányommal a hasamban rendszeresen csináltam intimtornát, a has- és hátizom erősítő gyakorlatokat. Figyeltem arra, hogy mit eszek, mit iszok. Jógáztam és lelassultam. Befelé figyeltem. A kicsivel a hasamban is szerettem volna ezeket csinálni, de egy totyogós mellett ennek annyi realitása volt, mint manapság öröklés nélkül saját ingatlanhoz jutni 30 alatt.
Van, amiben könnyebb, van, amiben nehezebb volt a második terhességem. Egy biztos: utánozhatatlan és egyedi csoda volt mindkettő, ami megérdemelte, hogy papírra vessem a történetüket. Ha te is szeretnéd megőrizni a várandósságod emlékeit, akkor nézd meg mit ajánl már több, mint 500 kismama!
Ha pedig szívesen olvasnál a bölcsi kezdés dilemmáiról, nézd meg mini blog sorozatunkat a témában!
Te már mindent beszereztél, ami jól jöhet a szülés utáni első időkben? Ha nem vagy biztos benne, nézd meg a 24 db kupont rejtő babakelengye listánkat, ami segít, hogy felkészülten várhasd a kisbabád.